Povýšili jsme pro Vás řemeslo na umění


Podle jména modelu

Podle parametrů

Dle typu hodinek:


Dle pohonu hodinek:


Dny a polohy měsíce:


Dle pouzdra hodinek a ciferníku:


Ostatní hodinářské komplikace:


O švýcarských hodinkách Epos

Počátkem 80.let se díky nové quartzové technologii radikálně změnila situace ve švýcarském hodinářském průmyslu. Kromě několika luxusních značek se téměř nikdo výrobou mechanických hodinek nechtěl zabývat.

Peter Hofer, dlouholetý hodinářský expert, byl jedním z těch, kteří v budoucnost mechanických hodinek věřil. A s touto vizí také založil v roce 1983 značku Epos. Její počátky ale sahají mohem hlouběji do historie, až do roku 1925. Partnerem Petera Hofera byl totiž Jean Fillon, dědic dynastie Jamese Auberta, který právě v roce 1925 založil ve Valeé de Joux svoji hodinářskou firmu, ve které se zaměřil mimo jiné na technický vývoj chronografů a minutových repeticí. A na toto dědictví navázal Peter Hofer s Jeanem Fillonem a položili tak základy úspěchu značky Epos spočívající mj. v modifikacích strojků – např. Epos jumping hour nebo Epos regulátor. Během následujících 20 let zůstali této vizi věrni a pod značkou Epos představili mnoho krásných modelů.

V roce 2002 se vedení firmy ujala rodina Chonge-Forsterů, rodina s hlubokými kořeny ve švýcarském hodinářském průmyslu. Právě v ní našel Peter Hofer své následovníky. Novou prezidentkou firmy se stala Ursula Forsterová a CEO firmy se stal její manžel Tamdi Chonge, který po mnoho let pracoval jako top manažer pro švýcarské hodinářské značky.

Pod jejich vedením značka Epos rozšířila svoji kolekci a expandovala do zahraničí. Nic neztratila ze své sofistikovanosti, v důrazu na práci s mechanickými strojky a ve výrobě cenově dostupných modelů. Vždy zůstala věrna svému sloganu: Artistry in Watchmaking

V roce 2018 převzal vedení firmy od svých rodičů Singi Chonge a vstoupil do ní jako její nový CEO s cílem dostat značku do povědomí širší veřejnosti, aniž by upustil od výroby cenově dostupných mechanických hodinek.

James Aubert Peter Hofer manželé Ursula a Tamdi Chonge-Forsterovi Singi Chonge


pdf soubor Představení hodinek Epos v časopise WatchIt (2022)